Pączki zjadamy, kalorie spalamy!

Tradycyjnie w tłusty czwartek w naszym przedszkolu królowały pączki. W myśl podstawy programowej wychowania przedszkolnego dzieci miały możliwość zapoznania się z tradycją i kulturą polską. Przypomniały sobie zwyczaj objadania się pączkami na zakończenie karnawału. Jednak przedszkolaki z grupy Pszczółki i Krasnalki postanowiły ten dzień uczcić na sportowo. Dzieci wraz z paniami Katarzyną Kocerba i Gabrielą Krygier- Kuchcińską zorganizowały zawody sportowe. Przedszkolaki z wielką radością i ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w rywalizacji. Zmagały się m.in. w takich konkurencjach jak: Slalom pączków na łyżce, Pączkowy hokej, Pączek w tunelu, Rzut pączkiem do celu. Zabawa była wspaniała, obydwie grupy spisały się na medal. Dlatego na zakończenie otrzymały odznaki, i słodki poczęstunek- cukierki, faworki a na podwieczorek złociste, lukrowane pączki.

Gabriela Krygier- Kuchcińska