Posumowanie Akcji “Góra Grosza”

“Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza  jest największa na świecie”

W dniach od 25.11  do 06.12. 2013 r.  nasze  przedszkole brało udział w Ogólnopolskiej XIV  już akcji “Góra Grosza”. Jest  to akcja Towarzystwa “NASZ DOM”pod  patronatem  MEN.
Celem akcji  było zebranie pieniędzy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie przedszkolakom, że nawet najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety mogą tworzyć ogromny fundusz pieniędzy, który może  pomoc najbardziej potrzebującym.
W ramach akcji „Góra Grosza” udało nam się zebrać 6876 monet (o nominałach od 1 grosza do 5 zł) co w przeliczeniu na złotówki dało kwotę 159, 66zł.

Zebrane pieniądze  we wtorek 07.01.2014r. zostaną  przekazane kurierowi, który  dostarczy je do organizatora  akcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich Rodzicom, nauczycielom i pracownikom przedszkola, którzy wzięli udział w akcji.

Cieszy nas fakt, że dzieci potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętne na los osieroconych dzieci.

Dziękujemy !!!

Aleksandra Szymanowska