Ferie w przedszkolu też są ciekawe – “Zimo baw się z nami”

Każdy dzień naszych ferii w przedszkolu jest inny i ciekawy. Dziś tzn w  środę 29  stycznia  dzieci brały udział w zabawach  relaksacyjnych z elementami muzykoterapii.
Na początku zajęcia  każde dziecko “wypiło magiczny napój” składający się z garści  fantazji i szczypty radości i wtedy udało się do zaczarowanej krainy pani Zimy. A tam już czekały nas tylko  zabawy, zadania i tańce. Zaczęliśmy od  wspólnej zabawy przy piosence “Zima Zima” B. Wapińskiej a następnie były “Zabawy na śniegu” z użyciem gazet, zabawa rytmizująca “Hu hu ha”, zabawa  ruchowo – naśladowcza „Zimowa zabawa”, był masażyk relaksacyjny w parach  oraz  “Taniec  śnieżynek”. Dzieci odpoczywały po takiej trudnej  wyprawie  słuchając tekstu relaksacyjnego “Przygoda w  zimowym lesie”. W dalszej części  wspólnych zabaw  dzieci zmieniły się  w “Lodowe  sopelki”, które  nauczycielka  starała się “rozmrażać”.
Na koniec wszyscy razem zatańczyliśmy dla pani Zimy  taniec  według B. Strauss “Poprzez świat”.

Aleksandra Szymanowska