Ferie w przedszkolu też są ciekawe – Wyprawa na Biegun

 Dzisiaj zaprosiłam dzieci do zabaw na Biegunie Północnym. Przy fragmencie koncertu fortepianowego ES-dur –  Rondo A. Mozarta wysłuchały opowiadania o krainie wiecznego lodu, panującej tam pół roku nocy i Eskimosach. Wyprawę zaczęła rozgrzewka przed podróżą –zabawa dźwiękonaśladowcza podczas której dzieci odtwarzały różnymi sposobami skrzypiący śnieg, trzaskający lód. Następnie w oparciu o ilustracje przypomnieliśmy zasady bezpiecznej zabawy na śniegu. Tak przygotowani wyruszyliśmy przy dźwiękach muzyki na Biegun. Po drodze dzieci łapały i dmuchały płatki śniegu  (papierowe chusteczki), ugniatały z nich kulki, którymi rzucały w śniegową górę (ściana), przedzierały się przez wodę na kawałkach kry (kartki papieru). Kiedy dotarliśmy na biegun okazało się , że nie mamy gdzie skryć się przed chłodem więc, szybko przystąpiliśmy do budowy igloo. Gdy igloo było gotowe można było odpocząć. I to był koniec naszej wyprawy.

Dorota Cios