Ferie w przedszkolu też są ciekawe – dziś zajęcia plastyczne i muzyczno-ruchowe

 Ferie zimowe sprzyjają rozwijaniu indywidualnych zamiłowań i zdolności dzieci. Propozycja wykonania obrazka z plasteliny spotkała się z zadowoleniem dzieci w różnym wieku. Młodsze i starsze dziewczynki cierpliwie ugniatały i formowały niewielkie kawałki plasteliny, które po naklejeniu na kartkę utworzyły bardzo ładne kompozycje. Zabawy z plasteliną znakomicie gimnastykują palce i nadgarstek sprawiając, że ich ruchy są skoordynowane, miękkie i precyzyjne, co jest niezwykle ważne w opanowaniu sztuki pisania.

 Dzieci uczestniczyły w zabawach muzycznych i z użyciem różnych przyborów. Podczas śpiewania piosenek „Praczki” i „Pingwin” zadaniem dzieci było prawidłowe wskazanie prawej i lewej ręki, nogi oraz skok do przodu, do tyłu i w górę.

 Odrobina rywalizacji nikomu nie zaszkodzi, więc w zabawie „Kto szybciej?” dzieci konkurowały w szybkim podawaniu kręgli.

 Barbara Szuleka