Ferie w przedszkolu też są ciekawe – Aktywne Przedszkolaki!

W naszym przedszkolu podczas ferii zimowych nie można się nudzić. Dzieci każdego dnia mają okazję do aktywnego i twórczego spędzania czasu.

Jak dobrze wiemy „Ruch to zdrowie”, dlatego zachęcamy nasze przedszkolaki do częstego pobytu na świeżym powietrzu. Organizowanie ćwiczeń i zabaw na podwórku sprzyja ogólnemu rozwojowi wychowanków, integracji dzieci i rozładowaniu energii. Korzystając z uroków łagodnej zimy w środę 22 stycznia br dzieci wraz z p. Gabrysią wybrały się do pobliskiego jaru by poprzez zabawę i sport dotlenić organizm, poprawić samopoczucie i kondycję.

Maluchy ćwiczyły wg własnych pomysłów i upodobań. Biegały, skakały robiły pajacyki, zaprzęgi itp. Zmęczone ale szczęśliwe, we wspaniałych nastrojach i z czerwonymi buziami wróciły na ciepły obiad do przedszkola.

Gabriela Krygier – Kuchcińska