“Z bajką bezpieczniej”- przedstawienie w wykonaniu dzieci

Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom dzieci z grupy Krasnali za tak liczne przybycie na przedstawienie pt. „ Z bajką – bezpieczniej”. Jego celem było wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych.

Gdy bezpiecznie chcesz żyć dziecię – nie chodź samo po tym świecie !” – to hasło przyświecać nam będzie przez cały rok pobytu w przedszkolu. Dzieci własnoręcznie podpisały się na kolorowych serduszkach i przykleiły je pod hasłem „Żyjemy bezpieczniej”.

Przedstawienie dało odpowiedź na kilka ważnych kwestii, mianowicie:

– jak zachowywać się podczas spotkania z osobą nieznajomą na ulicy, w domu,

– podkreślono, iż nie należy oddalać się od dorosłych i co najważniejsze należy słuchać ich rad .

Eleganckie ubrania dzieci, podkreślały ważność poruszanych w inscenizacji problemów. Dzieci odczuwały olbrzymią radość z występów. Wielkie brawa dla ich zaangażowania i odpowiedniego zachowania.

Katarzyna Kocerba