Uroczysta Wigilijka w przedszkolu.

 Święta Bożego Narodzenia to najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Kryją one w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym oraz wspólnego kolędowania.

Także w naszym przedszkolu nastał ten cudowny czas – Boże Narodzenie. W czwartek 19 grudnia odbyła się Wigilijka Przedszkolna. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się Koncertem Kolęd i Pastorałek. Przy dźwiękach organ i różnych fletów kolędowały przedszkolaki ze wszystkich grup.

   Po części artystycznej odbyły się Wigiliki grupowe. Dzieci wspólnie z paniami zasiadły przy stołach pełnych przeróżnych świątecznych słodkości. Wzruszającym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń.

 Później wszyscy wspólnie zasiedli do uroczystego obiadu. Dzieci smakowały barszcz, rybkę i kapustę.

Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

Jadwiga Matuszek

Więcej zdjęć z tej uroczystości w naszej GALERII.