Pyszna i zdrowa słatka owocowa

W piątek 15 listopada  „Smerfy” postanowiły kontynuować zdrowe odżywianie. Tym razem samodzielnie  wykonywały pyszną sałatkę owocową. Wszystkie produkty potrzebne do jej wykonania dzieci  przyniosły z domu: banany, śliwki, jabłka, gruszki, kiwi, winogrona, pomarańcze a nawet ananas i brzoskwinie.
Dzieci nie mogły doczekać się krojenia swoich owoców. Zanim jednak to nastąpiło musiały się odpowiednio przygotować. Najpierw umyły ręce, podwinęły rękawy i założyły fartuszki. Pani przypomniała jeszcze o konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Krojenie “Smerfom” nie sprawiło  żadnych trudności, owoce pokroiły  naprawdę fachowo. Następnie 
wychowawczyni wszystkie  składniki  wymieszała i rozłożyła do szklaneczek. Sałatka była naprawdę bardzo smaczna o czym świadczą zadowolone miny dzieci.

Dziękujemy Rodzicom za podarowane owoce.

Aleksandra Szymanowska