„Pszczółki z wizytą w wodzisławskim Urzędzie Pocztowym”

  12 listopada br. przedszkolaki z grupy 5,6 latków wybrały się na wycieczkę do pobliskiego urzędu pocztowego. Dla większości z nich nie była to pierwsza wizyta na poczcie.

Celem wycieczki było poszerzenie wiadomości na temat:

– kto pracuje na poczcie?

– po co chodzą ludzie na pocztę?

– czy poczta jest potrzebna?

Przedszkolaki” poznały wybrane tajniki pracy pocztowca, zaobserwowały jak potrzebna i odpowiedzialna jest ich praca. Zwróciły uwagę na kolorystykę ubrania służbowego, znaki rozpoznawcze i logo poczty.

Dzieci dowiedziały się również, że na poczcie nie tylko można wysłać list, czy nadać paczkę ale także załatwić wiele innych spraw, na przykład: założyć lokatę, wziąć kredyt, a nawet kupić gazetę lub jakąś bajkę. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Wycieczka okazała się bardzo interesująca i dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń.

Gabriela Krygier- Kuchcińska