Ogólnopolska Akcja “Góra Grosza”

W dniach 25 listopada – 06 grudnia 2013r. nasze przedszkole będzie brało udział w XIV edycji “Góry Grosza”.

Akcja  organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce.

Akcja Góra Grosza przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 0,01 gr do 5 zł)Drobne kwoty pieniężne prosimy wrzucać do pojemników przygotowanych w  wyznaczonych miejscach.

Im mniejszy nominał tym lepiej!

Akcja prowadzona jest przez Towarzystwo Nasz Dom, założone w 1921 roku przez Janusza Korczaka i Marynę Falską,

Celem akcji “Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na:

• tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Prosimy: PRZYŁĄCZ SIĘ do akcji.