Bal u Pani Jesieni

 Idzie drogą Pani Jesień, różne dary w koszu niesie.

Do przedszkola zawitała, razem z dziećmi zaśpiewała.

Zaśpiewała, zatańczyła i wesoło się bawiła.

Dnia 30 – go października przedszkolaki z grupy Pszczółki wraz ze swoją panią Gabrysią zorganizowały imprezę „Bal Jesieni”. Zaprosiły na nią młodszych kolegów i koleżanki z przedszkola nr 16. Grupa przybyła wraz ze swoją panią Magdaleną Łuksza.

Bawiliśmy się wyśmienicie. Na przyjęcie gości Pszczółki przygotowały barwną inscenizację „Bal u Pani Jesieni”, która została nagrodzona gromkimi brawami. Następnie dzieci z obydwu grup uczestniczyły w licznych konkurencjach, rozwiązywały zagadki o tematyce jesiennej, nawlekały kasztany na żyłki, z zamkniętymi oczami naklejały kropki na muchomory, tańczyły na gazecie, rozpoznawały po dotyku różnorodne dary jesieni, kolorowały liście. Po części konkursowej dzieci niczym jesienne listki wirowały w rytmie przedszkolnych piosenek. Na koniec zajadały się pysznymi chipsami z suszonych jabłek, batonikami i piły sok. Na zakończenie podziękowaliśmy przedszkolakom za wspólną zabawę, a na pożegnanie dzieci otrzymały drobny upominek – breloczek. Dziękujemy przedszkolakom z PP nr 16 za przyjęcie zaproszenia i mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się na wspólnej zabawie!

Gabriela Krygier – Kuchcińska

Więcej zdjęć w galerii – ZAPRASZAMY.