Z kalendarza najmłodszych przedszkolaków.

Wrzesień to miesiąc adaptacji w przedszkolu, czas poznawania nowego otoczenia i osób, przyswajania zasad obowiązujących w grupie rówieśniczej.

Grupa dzieci 3 – 4 letnich zadziwiająco dobrze poradziła sobie z emocjami, które zwykle towarzyszą dzieciom w tym czasie. Najmłodsze przedszkolaki sprawnie siadają “w pociągach” oczekując na wejście do łazienki. Zabiegi higieniczne są przyjemne i nie sprawiają dzieciom większych trudności.

Posiłki w towarzystwie kolegów i koleżanek bardziej smakują Poobiednia drzemka przy cichej relaksacyjnej muzyce pozwala dzieciom wypocząć i zregenerować siły.

Radosne zabawy integracyjne z chustą i balonami podczas   Dnia Przedszkolaka.

Wycieczka w poszukiwaniu darów jesieni “Pod Kasztanowcem”. Z wizytą w sadzie dziadka, naszego kolegi Huberta “Dary jabłonki”.

Barbara Szuleka