Z kalendarza najmłodszych przedszkolaków – PAŹDZIERNIK/2013

 „Bajoskrzaty” to nazwa, jaką dla swojej grupy wybrały dzieci 3 – 4 letnie w pierwszym tygodniu października. W tym samym tygodniu, brały udział w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania się i higieny osobistej. Bajoskrzatom, szczególnie przypadły do gustu ćwiczenia w prawidłowym myciu zębów.

Inną ciekawą propozycją październikowych zajęć, były zabawy z powietrzem przybliżające dzieciom znaczenie wiatru w przyrodzie i dla człowieka. Należały do nich min. zabawy plastyczne z „mini” latawcami oraz rozdmuchiwanie przez słomkę kropli kolorowego tuszu. Zabawy badawcze z powietrzem były okazją do ciekawych obserwacji i wzbudziły wiele pozytywnych emocji.

Dzień 15 października przyniósł kolejne ciekawe doznania, w które obfitowało spotkanie z młodszymi kolegami w żłobku. Bajoskrzaty wzięły udział we wspólnych zabawach integracyjnych przy muzyce. Potem była przyjemność zabawy ciekawymi zabawkami, spotkanie z młodszą siostrzyczką oraz słodycze, które przygotowała dla dzieci pani Basia Buława – dyrektor Miejskiego Żłobka.

Dla wszystkich wychowanków przedszkola, szczególnym wydarzeniem było przedstawienie teatralne, które odbyło się 21 października. Gościliśmy bowiem aktorów teatru „Bajkowe Skarbki Śląska”, z bajką pt. „Przygody kapryśnej królewny”. Mali widzowie z przejęciem obserwowali grę aktorów, momentami żywo reagowali na przebieg wydarzeń w bajce.

Następnego dnia, we wtorek 22 października, w grupie Bajoskrzatów odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców prowadzone przez wychowawczynię Barbarę Szuleka. Dzieci 3 – 4 letnie uczestniczyły w zabawach o różnym charakterze, które miały na celu wspomaganie poznawania otoczenia i samego siebie.

Barbara Szuleka