„Nasz gość”- spotkanie ze zwierzątkiem i jego właścicielem.

 W miesiącu październiku w grupie Pszczółek realizowaliśmy cykl zajęć „Gdzie mieszkają zwierzęta?”

 Jednym z tematów był „Nasz gość”- spotkanie ze zwierzątkiem i jego właścicielem.

 W tym dniu gościliśmy PAPUGI naszego kolegi Igora i SUCZKĘ MAJĘ rasy maltańczyk, którą przyprowadziła Pani Kasia mama Jessiki. Zarówno Igor jak i Pani Kasia bardzo ciekawie opowiadali o swoich pupilach a dzieci słuchały ich z ogromnym zaciekawieniem i poruszeniem. Żywo interesowały się i zadawały pytania dotyczące pielęgnacji i opieki nad zwierzętami.

Zajęcia poruszały problem brania odpowiedzialności za psa uświadamiając, że jest on żywym stworzeniem, które wymaga opieki i troski. Od pani Kasi dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się psem, jak przygotować mu legowisko, karmić i poić, szczotkować sierść, i jak często wyprowadzać psa na spacer.

Przeprowadzone w grupie zajęcia nauczyły dzieci również przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, podczas kontaktu zarówno ze znajomym jak i obcym psem. Dzieci dowiedziały się czego nie robić, aby nie sprowokować zwierzęcia do ataku.

 Spotkanie to uświadomiło wszystkim dzieciom, że posiadanie zwierząt to ogromna przyjemność, ale też ogromna odpowiedzialność i obowiązek.

Przedszkolaki zdały sobie sprawę, że decydując się nawet na najmniejsze zwierzę w domu, muszą wiele czasu poświęcić na opiekę nad nim.

Serdecznie dziękujemy rodzicom Igora i Pani Kasi- mamie Jessiki za przyniesienie zwierząt do przedszkola i uatrakcyjnienie naszych zajęć!

 Gabriela Krygier – Kuchcińska