Muzykujemy

W pierwszym tygodniu  października w grupie  4-5 latków panie  starały się  przybliżyć dzieciom pojęcia związane z muzyką. “Smerfy” poznały zapisy nut, poznały postać  polskiego kompozytora F. Chopina, słuchały  muzyki poważnej, malowały muzykę, grały  na instrumentach  perkusyjnych, których mamy bardzo dużo w przedszkolu. We wtorek 1 października pani Ala przyniosła do  przedszkola  różne dziwne pudła. Jak się później okazało były to instrumenty takie jak: trąbka, flet boczny oraz  akordeon. Pani Ala zaprezentował nam  budowę tych instrumentów, pokazała sposoby gry na nich. Dzieci miały okazję same spróbować  zagrać na nich a  na końcu  pani zagrała dla nas  na akordeonie piękny walczyk.  Zabawy, śmiechu i radości  w tym dniu było co nie miara.

Aleksandra  Szymanowska