Wizyta Policjanta w przedszkolu.

 W naszym przedszkolu w miesiącu wrześniu duży nacisk kładzie się na edukację związaną z bezpieczeństwem. Dlatego 12.09.2013 naszych przedszkolaków odwiedził policjant z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Celem tej wizyty było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród najmłodszych.

Dzieci bardzo serdecznie przywitały gościa i z zainteresowaniem słuchały o tym, jak bezpiecznie zachować się na drodze, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas ktoś obcy i jak uniknąć ugryzienia przez psa. Pan Policjant przybliżył dzieciom również zasady bezpiecznego korzystania z placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym i w domu.

Największym zainteresowaniem jednak cieszył się Sznupek (maskotka policyjna) z którym dzieci szybko się zaprzyjaźniły i nie odstępowały go nawet na chwilę. Nauczyły się również piosenki o nim.

Na koniec dzieci podziękowały panu policjantowi za dobre rady i wręczyły kwiaty.

Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.

 

Gabriela Krygier- Kuchcińska