„Dzień Przedszkolaka na nowym placu zabaw”.

W pogodne piątkowe przedpołudnie 20 września 2013r. w Publicznym Przedszkolu Nr 18 w Wodzisławiu Śl., miało miejsce oficjalne otwarcie przedszkolnego placu zabaw.

Stworzony specjalnie dla dzieci, bezpieczny oraz dostosowany do oczekiwań wychowanków w różnym wieku plac zabaw, został sfinansowany przez Urząd Miasta Wodzisławia Śl. – przypominamy, że jesteśmy laureatami konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Miasta.

Przedszkole także przekazało środki finansowe pozyskane od sponsorów i Rady Rodziców jako wkład własny.

Uroczyste otwarcie placu zabaw zbiegło się obchodami Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Dyrektor przedszkola Róża Bojda, zaprosiła wszystkich wychowanków na ceremonię jego otwarcia. Dzieci w napięciu obserwowały moment przecięcia czerwonej wstęgi, by po chwili rozpocząć spontaniczną zabawę. Wspólna zabawa z rówieśnikami, na placu wyposażonym w atrakcyjne sprzęty sprawia dzieciom wiele radości, ale, co jest niezwykle istotne, wpływa pozytywnie na ich rozwój fizyczny i uczy współżycia w grupie. Bezpośredni kontakt umożliwia rywalizację i rozwija kreatywność, uczy współpracy i współzawodnictwa. Obserwowanie dziecięcych emocji i determinacji w pokonywaniu przeszkód utwierdza w przekonaniu, że podczas aktywnej zabawy dzieci zdobywają wiedzę, rozwijają osobowość i doświadczają niezwykłych uczuć, które stanowią bazę doświadczeń na przyszłość.

Każde dziecko otrzymało z okazji swojego święta słodki upominek i odblaskowy breloczek z uśmiechniętą buźką.

Barbara Szuleka

Więcej zdjęć w galerii – ZAPRASZAMY.