Radosny Dzień Dziecka

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbyły się 3 czerwca. Był to dzień pełen muzyki, tańców, śpiewów, konkursów, zabaw  i wielu atrakcji. Już od  rana  w  każdej grupie  było gwarno i wesoło.
Zaraz po śniadaniu  odbywały się  liczne konkursy i zabawy z nagrodami takie jak: “Koło szczęścia” ze słodkimi nagrodami, zabawy integrujące np. „Dzieci do siebie”, ” Ojciec Wirgiliusz”, „Kaczuszki”, “Jawor”, zabawy  z chustą animacyjną: “Przebieganie pod chustą”, “Bilard”, “Muzyczna  chusta”, Kopnij piłkę”, zabawy z  krzesełkami “Znikające krzesła”,  zabawy z balonami a także zabawy  taneczne. Były również konkurencje sportowe „Kto szybciej”, „Skacz jak żabka”.
Największa niespodziankę zrobiła nam Pani Dyrektor, która zaprosiła do przedszkola w tym dniu aktorów Agencji Kreatywnej Zabawy “Zebra” z teatrzykiem pt. “Zaczarowana  Zosia Samosia”. Teatrzyk był bardzo  pouczający  a  zarazem bardzo  ciekawy. Wspólne zabawy z aktorami i tańce bardzo dzieciom się podobały.

 Niestety główna atrakcja jaką miały być zabawy na trampolinie ze względu na warunki atmosferyczne, nie odbyła się. Ale jak tylko poprawi się pogoda dzieci będą miały możliwość zabaw na trampolinie.

Mimo to, dzieci w tym dniu wraz ze swoimi paniami  świetnie się bawiły, co widać było po radosnych uśmiech na twarzach. A uzupełnieniem tego radosnego dnia były prezenty: słodycze i upominki.

Ala Szymanowska