Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

 06.06.2013r w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się XVI Przedszkolna Olimpiada Sportowa zorganizowana pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

W zawodach po raz kolejny uczestniczyły dzieci z Wodzisławskich przedszkoli. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Plastusiów. Imprezę otworzył Prezydent Miasta Wodzisławia Śl p. Mieczysław Kieca.

Zawodnicy wzięli udział w 8 konkurencjach sprawnościowych dostosowanych do możliwości i umiejętności dzieci. O punkty dla swoich drużyn walczyli również nauczyciele. Przedszkolaki wykazały się wspaniałą rywalizacją sportową oraz ogromnym zaangażowaniem podczas wykonywania poszczególnych konkurencji.

Po zakończeniu rozgrywek drużyna, która zwyciężyła otrzymała puchar, natomiast wszystkie przedszkola dostały nagrody, słodycze i pamiątkowe dyplomy.

Gabriela Krygier – Kuchcińska