Międzyprzedszkolne zawody sportowe

 13 czerwca b.r w PP nr 19 odbył się Sportowy Turniej  Przedszkolaka, zorganizowany przez firmę MARKUSIA. Dzieci z naszego przedszkola (wybrane z wszystkich grup wiekowych) chętnie wzięły udział w tych zmaganiach.

W przedszkolu ruch jest czymś naturalnym, dzieci w tym wieku nie potrzeba namawiać do zabawy, do biegania, do skakania a dodatkowy element współzawodnictwa zachęca je do osiągania lepszych wyników. Sprzyjają temu okrzyki, pochwały, doping, nagrody. Nie inaczej było i tym razem, dzieci dzielnie i z zaangażowaniem uczestniczyły w różnych konkurencjach. Na początku przedszkolaki zostały podzielone na dwie grupy 4-5 latki i 6 latki. Te pierwsze rywalizowały na świeżym powietrzu: kopały celnie piłką do bramki, uczestniczyły w zabawie w kolory i bawiły się w hokeistów. Grupa dzieci 6- letnich rywalizowaław różnych konkurencjach sportowych np.tor przeszkód, rzut do celu, przekładanie szarf itp.

 Dzieci świetnie się bawiły, zabawy i różne konkurencje dały im wiele satysfakcji i radości.

 Przedszkolaki za udział w zawodach otrzymały od firmy MARKUSIA kolorowe długopisy, a do przedszkola przyniosły wspaniały domek- sklep, oraz stojaki na parasole.

Gabriela Krygier – Kuchcińska