Bajkowo i kolorowo

Bajkowa przygoda rozpoczęła się już w przedszkolu. Z wielkim zaangażowaniem dzieci z poszczególnych grup, wybierały sobie stroje. Następnie pani Gabrysia, zrobiła wszystkim pamiątkowe zdjęcie.

W barwnym i radosnym korowodzie dzieci z grupy Plastusiów i Krasnalków, przemaszerowały ulicami miasta do Zespołu Szkół nr 3 w Wodzisławiu Śląskim. Przedszkolaki i ich wychowawczynie, wykazały się kreatywnością i poczuciem humoru w doborze strojów i rekwizytów. Dzieci z dumą je prezentowały . Przepiękne damy dworu, królowie, giermkowie, krasnale, różne zwierzątka – zachwycali przechodniów jak i samych uczniów i nauczycieli , czekających na nas w szkole.

W Zespole Szkół nr 3 dzieci zobaczyły bajkę o Smoku Wawelskim, przygotowaną przez uczniów i nauczycielki, a następnie obejrzały popisy taneczne dzieci . Miały również okazję pokolorować ulubionego bohatera z bajki. Wspólną zabawą i słodkim poczęstunkiem zakończono spotkanie.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, w radosnych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.

Serdecznie dziękujemy nauczycielkom: pani K. Balińskiej, pani J. Wejchert i pani J. Wrożynie oraz wszystkim uczniom za przygotowanie dla dzieci bajki i zabaw . Czekamy już z niecierpliwością na następne zaproszenie do szkoły.

Kasia Kocerba i Gabrysia Krygier-Kuchcińska