Przedszkolaki z wizytą w szkole – SP nr 5

 A w szkole na nas czeka rzecz nowa: OBOWIĄZEK.
I coraz mniej zabawek, i coraz więcej książek.
I choć może trudniejsze będą następne lata -otworzy się przed nami ciekawa księga świata.”

Dnia 17 kwietnia 2013r dzieci z grupy Plastusie wraz ze swoją wychowawczynią wybrały się do szkoły podstawowej nr 5. Odwiedziły tam swoich kolegów uczęszczających już do klasy pierwszej.

Przedszkolaki swoją przygodę w szkolnych murach rozpoczęły od spotkania w klasie lekcyjnej pierwszoklasistów. Mogły tam usiąść przy stolikach i chociaż przez chwilkę poczuć się jakby były już uczniami.Dzieci z przedszkola, w towarzystwie starszych kolegów miło spędziły czas na wspólnych zabawach w sali. Następnie podczas spaceru po szkole dzieci zajrzały do jadalni, świetlicy, biblioteki, sali do zajęć korekcyjnych i sali komputerowej. Wycieczka do szkoły bardzo się podobała o czym świadczył uśmiech na twarzach dzieci.

Gabriela Krygier – Kuchcińska