Przedszkolaki świętowały Dzień Ziemi

22 kwietnia przypadał  Dzień Ziemi, dlatego dzieci 5-6 letnie z PP 18 “Plastusie” i  “Krasnalki” postanowiły go spędzić w szczególny sposób. Aby nadać świętu radosny charakter, dzieci uczestniczyły w kolorowym happeningu, idąc ulicami miasta przez rynek do miejskiego parku. Plastusie przystroiły swoje głowy maseczkami zwierząt, ptaków i kwiatów a w rękach trzymały kolorowe wstążeczki, które wesoło powiewały na wiosennym wietrze. Krasnalki niosły zielone chorągiewki z naklejkami kwiatów obwieszczając światu, że Ziemia powinna być zawsze zielona i pachnąca łąką. Po dotarciu na rynek dzieci dostrzegły ukwiecone sadzonkami bratków rabaty kwiatowe a przy wejściu do miejskiego parku powitał je wspaniały zapach hiacyntów. Dzięki staraniom dorosłych przesłanie przedszkolnego Dnia Ziemi mogło się urzeczywistnić nawet na małym skrawku miasta. Później przedszkolacy wesoło spędzili czas korzystając z urządzeń na placyku zabaw, pozowały do zdjęć wśród zieleni i pod Czerwonym Muchomorem. Świętowanie Dnia Ziemi było dla wszystkich uczestników bardzo miłym i pozytywnym przeżyciem.

Barbara Szuleka