Tradycje wielkanocne. Jak to było dawniej a jak jest dziś.

Uważamy, że warto wraz z dziećmi poznawać tradycje i zwyczaje, np. związane ze świętami wielkanocnymi.

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno.

Zaproszeni przez nas pracownicy muzeum z Wodzisławia Śląskiego bardzo szczegółowo i dokładnie zapoznali dzieci z ważnymi momentami i zwyczajami związanymi ze świętami wielkanocnymi a następnie zaproponowali, by dzieci wykonały wielkanocne ozdoby w postaci zajączków, baranków, kurcząt. Wykorzystano do tego styropianowe jajka i gotowe szablony .

Dzieci z grupy „Plastusiów” i „Krasnalków” z zaangażowaniem i radością wykonały ozdoby wielkanocne, które zabrały do domu w celu zaprezentowania rodzicom.

Warsztaty zostały sfinansowane przez Rodziców za co im serdecznie dziękujemy.

Katarzyna Kocerba