Spotkanie z muzyką

Ludwik Jerzy Kern zastanawiał się „ Czym jest muzyka ? Może po prostu niebem, z nutami zamiast gwiazd ?” Tak, muzyka uskrzydla i sprawia, że kiedy jej słuchamy czujemy się wspaniale. Odczuły to Krasnalki podczas spotkania z uroczym i niezwykle uzdolnionym gościem – mamą Macieja, Panią Emilią Kopiec.

Pani Emilia przyniosła swoją wiolonczelę. Zapoznała dzieci z budową wiolonczeli i smyczka. Wytłumaczyła do czego służy kalafonia i pokazała dzieciom jak wygląda.

Rozwiązywaliśmy wspólnie zagadki muzyczne, których przewodnim tematem była muzyka skomponowana do znanych bajek. Dzieci bez problemu zgadywały tytuł za tytułem:” Koziołek Matołek”, „Reksio”, „ Miś Uszatek”, „Tomek i przyjaciele”, niestety sama miałam z tym duże problemy… 

Pani Emilia założyła Młodzieżowy Chór Miejski CANTICUM NOVUM i serdecznie zachęcała dzieci do śpiewania w nim, kiedy będą uczęszczały do szkoły. Zaprezentowała ciekawy przyrząd – Kamerton, służący do strojenia instrumentów muzycznych oraz który używa podczas pracy z chórem (podaje dźwięk).

Pani Emilia pięknie zagrała na pianinie, następnie wystąpił Maciej Kopiec, który zaczął grać od niedawna. Wszyscy głośno oklaskiwaliśmy naszych muzyków !

Dzieci długo jeszcze wspominały wizytę Pani Emilii i jej instrument- wiolonczelę, który większość dzieci widziała po raz pierwszy w życiu.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Emilii Kopiec i życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

Katarzyna Kocerba