Spotkanie w bibliotece

05.03.2013 r. Krasnalki zawitały do MiPBP w Wodzisławiu Śląskim. Przedszkolaki odwiedziły tym razem Dział Muzyczny. Ogromna ilość płyt CD, DVD, taśm magnetofonowych oraz prawie zupełnie nieznanych dzieciom płyt analogowych zrobiła na nich duże wrażenie. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze sposobem odtwarzania poszczególnych rodzajów zbiorów.

W drugiej części spotkania Krasnalki uczestniczyły w zajęciach pt. „Pozytywni i negatywni bohaterzy bajek i opowiadań dla dzieci” połączonych ze słuchaniem fragmentów audibooków i rysowaniem występujących w nich postaci.

Krasnalki oczywiście zostały czytelnikami tego działu i wypożyczyły do przedszkola płytę pt. „Latający szpieg czy Karlsson z dachu” A. Lindgren.

Jadwiga Matuszek