Plastusie na lekcji muzealnej.

Dnia 13.03. grupa starszaków „Plastusie” wraz z wychowawczynią udała się z wizytą do wodzisławskiego muzeum na lekcję muzealną pt „Życie w średniowiecznym mieście.

Oglądając slajdy oraz słuchając opowieści prowadzącej p. Kingi, dowiedzieliśmy się jak żyli ludzie w okresie średniowiecza, jak mieszkali, co jedli, jak się ubierali, w co wierzyli, jak się bawili i jak postrzegali świat. Nas najbardziej zaciekawiły proste zabawki jakimi bawiły się małe dzieci w tamtych czasach, a były to zwykłe kostki zwierząt, patyki, kamyczki itp. Podczas spotkania przenieśliśmy się też w czasie do średniowiecznego Wodzisławia. Zdobytą wiedzą mogliśmy pochwalić się podczas rozwiązywania zagadek obrazkowych i słownych. Wizyta w muzeum bez wątpienia sprawiła przedszkolakom wiele zadowolenia i radości.

Gabriela Krygier – Kuchcińska