Bajka muzyczna w WCK

W dniu 26 marca 2013r z okazji Święta Teatru Małego Widza grupa Plastusie i Krasnalki wraz ze swoimi paniami udały się do WCK na bajkę muzyczną w wykonaniu Teatru Moich Marzeń pt. “O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku”. Była to barwna opowieść o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci.

Dzieci oglądały spektakl z zapartym tchem. A wszystko to za sprawą barwnych strojów, przecudnej, iście bajkowej scenerii, skocznych piosenek, dynamicznej fabuły i profesjonalnej gry aktorów, którzy od początku nawiązali wspaniały kontakt z całą publicznością. Dzieci aktywnie brały udział podczas przedstawienia, śpiewając z bohaterami bajki wpadające w ucho, melodyjne piosenki i głośno ostrzegając babcię oraz Czerwonego Kapturka przed niebezpieczeństwami.

Po spektaklu przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w „mini’ warsztatach z aktorami. Poznały co to jest lalka a co pacynka i kukła. Mogły chociaż przez chwilę wcielić się w postać z bajki i przeprowadzić krótki dialog.

Pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola na obiadek, pytając “Kiedy będzie następna wycieczka”. 🙂

Gabriela Krygier – Kuchcińska