„Opowieści króliczka Oliwera”- spotkanie w bibliotece osiedlowej w dniu 15. 03.2013 r.

Dzieci na przywitanie usłyszały fragment piosenki „Witajcie w naszej bajce”. Od razy zrobiło się wszystkim miło i przytulnie. Kiedy już każdy rozsiadł się wygodnie na przygotowanych krzesełkach i kanapach pani bibliotekarka przeczytała fragment książki „Opowieści króliczka”.

Z zainteresowaniem i skupieniem wszyscy słuchali przygód szaraczka. Morał opowieści był jednoznaczny „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.

Ponieważ już niedługo Wielkanoc a treść opowiadania była z tym świętem związana, dzieci zaprojektowały własne świąteczne pisanki. Podpisały je osobiście a potem ruszyły do tańca… .

Cieszymy się, że dzieci lubią chodzić do biblioteki i że aktywnie spędzają w niej czas.

Kasia Kocerba