Przedstawienie “Smok Wawelski”

Piątek 1 lutego był niezwykłym dniem dla całej społeczności naszego przedszkola. Z pewnością wszyscy długo nie zapomnimy wspaniałych przeżyć związanych z teatralną inscenizacją bajki „Smok Wawelski”. Tym bardziej, że nasze przedstawienie okazało się dużym sukcesem. Gromkim brawom nie było końca!

Do zaplanowanego z okazji Dnia Babci i Dziadka przedstawienia przygotowywaliśmy się intensywnie od kilku tygodni. Panie ustalały teksty, wymyślały układy taneczne i szukały pomysłów na pięknie, kolorowe kostiumy i sceniczne dekoracje. Przedszkolaki również w tym czasie nie próżnowały. Przygotowane role musiał opanować każdy aktor biorący udział w inscenizacji. A aktorów było naprawdę sporo, bo ponad 100! W przygotowanie przedstawienia zaangażowaliśmy się wszyscy.

Tak ogromne przedsięwzięcie, rozmach inscenizacji i wielu zaproszonych gości wymagało odpowiedniego miejsca. Naszą inscenizację przedstawiliśmy więc na deskach dużej sceny Wodzisławskiego Centrum Kultury. Ku naszej uciesze sala po brzegi wypełniła się zaproszonymi gośćmi. Na widowni zasiedli dziadkowie, babcie, rodzice i rodzeństwo przedszkolaków ze wszystkich grup.

W piątek nie było wśród nas chyba nikogo, kogo nie dopadłaby chociaż niewielka trema. Czekało nas bardzo ważne wydarzenie. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem. Wszyscy pięknie odegrali swoje role. Starszaki zaprezentowały wspaniałe tańce: gawota, krakowiaka, dworski oraz mieszczan krakowskich. Nie brakło też pokazów rycerskich. Grupa 4-5-latków zaprezentowała niezwykle barwny taniec pajacyków, a nasze maluchy pokazały jak pięknie tańczyć potrafią zabawne owieczki.

Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas przedstawienie wszystkim się spodobało. Bardzo się cieszymy, że obejrzało je tylu gości. Dziękujemy za liczny udział i wspaniałe brawa, którymi zostaliśmy sowicie wynagrodzeni.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia wkrótce w galerii.