Maluchy z wizytą w przedszkolnej kuchni.

W ramach zajęć na temat pracy  pań kucharek  grupa dzieci 3,4 letnich odwiedziła przedszkolną kuchnię.”Maluchy” poznały magazyn żywieniowy, kuchnię, zmywalnię, obserwowały sprzęt wykorzystany w kuchni oraz  przyglądały się  pracy pań kucharek i poznawały ich sekrety.
Dzieci sprawdzały, porównywały  czy przedszkolna kuchnia jest taka sama jak kuchnie w ich domach.
Wizyta ta była inspiracja do wykonywania  zdrowych a przy tym i kolorowych kanapek.
Działania poprzedziła pogadanka na temat mycia rąk podczas wykonywania posiłków, jedzenia zdrowych produktów a także przypomnienia  zasad kulturalnego zachowania podczas posiłku.
Wielką radość sprawiło dzieciom smarowanie pieczywa oraz układanie na kanapkach kompozycji z ulubionych produktów. Ostatni etap to degustacja kanapek. Po minach oraz pustych talerzykach dzieci widać było, że kanapki były wyjątkowe.

Aleksandra Szymanowska