W ferie też jest ciekawie w przedszkolu – Realizujemy swoje pomysły.

Ferie zimowe w naszym przedszkolu to pora, gdy dzieci realizują większość swoich pomysłów w zabawach z rówieśnikami. Sprawując opiekę nad grupą 5 – 6 latków, tylko nieznacznie inspirowałam dzieci do działania, udostępniłam materiały i pomoce przydatne do zabaw. Konstruowanie z różnego typu klocków należało do najbardziej zajmujących zabaw indywidualnych i w małych grupkach. Wspólne rysowanie i lepienie z plasteliny nie tylko pobudzało wyobraźnię ale także upływało na miłych pogawędkach. Obfite opady śniegu sprawiły, że dzieci z przyjemnością uczestniczyły w spacerach i zabawach, jak chociażby rysowanie stopami na śniegu, bieg na polecenie. Po zimowych spacerach dzieci z pasją malowały farbami swój zimowy obrazek. Z kolei, w porze poobiedniej  oddawały się relaksacji i zabawom integracyjnym przy muzyce. Potem już tylko własna inwencja, na przykład zabawy i konkurencje sportowe z użyciem dowolnych przyborów.

Obserwując dzieci miałam przekonanie, że spędzały czas ferii w przedszkolu aktywnie i ciekawie realizując swoje pragnienia i pomysły.

Barbara Szuleka nauczycielka grupy 5 – 6 latków “Plastusie”