Bal w przedszkolu dzisiaj…

Wyszły z szafy misie
I proszą laleczki do miłej poleczki.
Mała, złota trąbka
Wyskoczyła z kątka
Tru – tu – tu powiada
Zatrąbię wam rada.

Ref:  Hopsa, hopsa, dana, dana
Zabawa udana
Hopsa, hopsa, hola, hola
Poleczka z przedszkola.

Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie w okresie karnawału balu dla dzieci. W tym roku nasz bal odbył się 22 stycznia 2013 pod hasłem „Kolorowy bajkowy świat”. Pracownicy przedszkola dołożyli wszelkich starań, aby wystrój przedszkola wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zainspirował je do zabawy.
Już od wejścia można było wyczuć niecodzienną atmosferę.  Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu strojów nie było końca. Po śniadaniu, gdy już wszyscy byli gotowi do zabawy, rozpoczął się tak długo oczekiwany bal. Pięknie udekorowana sala 5-6 latków zaczęła zapełniać się poprzebieranymi w różnokolorowe stroje dziećmi. Były m.in.: wróżki, księżniczki, żołnierze, zwierzątka, piraci, Zorro, kowboje, Indianie, motylki oraz inni bajkowi bohaterowie.
Na balu dzieci zabawiał wodzirej. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy, mimo czasem chwilowego zmęczenia. W trakcie balu były zabawy  muzyczne, taneczne,  konkursy, quizy w których dzieci chętnie brały udział. Był miedzy innymi: zabawa “Mam chusteczkę  haftowaną”, “Znikające  krążki”, “Taneczny korowód”. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu.

Do zobaczenia na kolejnym balu – już za rok !

Ala Szymanowska

Więcej zdjęć w galerii.