Rola tradycji w wychowaniu dziecka

Ważnym elementem wiążącym ludzi są oprócz języka również zwyczaje, obyczaje świąteczne – u podstaw których leży tradycja. Przygotowania do świąt są nierozerwalnie wplecione w nasze życie – życie polskich rodzin. Dzieci powinny w nich czynnie uczestniczyć, np we w spólnym pieczeniu i ozdabianiu ciasteczek.

Piękna jest radość w Święta,
ciepłe są myśli o bliskich,
niech pokój, miłość i szczęście
otoczy dzisiaj nas wszystkich.
Tak niewiele nam potrzeba,
by przytulić się do nieba.
Zdrowia, szczęścia, bliskich blisko
i miłości ponad wszystko.
No i tak po prostu…
Niechaj słońce Wam zawsze świeci,
Tego z głębi serca życzą – Wasze dzieci!
WESOŁYCH ŚWIĄT.

Katarzyna Kocerba