Zajęcia w bibliotece

23 listopada grupa przedszkolna Plastusie wraz z wychowawczynią p. Gabrielą Krygier-Kuchcinską odwiedziły Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną na os. XXX- lecia.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem zapoznały się z magicznym dla nich miejscem jakim jest biblioteka. Zapoznały się ze zgromadzonymi zbiorami, szczególnie regałem z książkami dla dzieci. Podczas wizyty dowiedziały się jak można zapisać się do biblioteki i korzystać z jej usług, oraz poznały reguły zachowania się w bibliotece. Spotkanie nie mogło obyć się bez głośnego czytania wierszy, których przedszkolaki słuchały z ogromnym zainteresowaniem. Wypożyczyły również kilka książek do przedszkola aby w wolnych chwilach słuchać opowiadań.

Podczas pożegnania obiecały, że teraz częściej będą odwiedzały bibliotekę.

Gabriela Krygier-Kuchcińska