Krasnalki w bibliotece

29.11.2012 roku Krasnalki z panią Jadwigą Matuszek odwiedziły Filię nr 13 MiPBP w Wodzisławiu Śląskim. Podczas rozmowy z panią bibliotekarką dzieci dowiedziały się co to jest księgozbiór,  jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką, co należy zrobić aby móc korzystać z biblioteki oraz co najważniejsze, jak dbać o książki zarówno te własne jak i wypożyczone.

Krasnalki miały także okazję poznać historię chłopca Leosia, bohatera opowiadania „Szukając Marudka” Kumiko Yamamoto przedstawioną w formie teatrzyku Kamishibai. Kamishibai to drewniany teatrzyk do głośnego czytania z  ilustrowanymi kartami.Dzięki drewnianemu  parawanowi  – magicznej skrzynce  – pani bibliotekarka zamieniła w prawdziwy teatr zwykłe czytanie dla dzieci.  Krasnalkom bardzo spodobała się wzruszająca opowieść o przyjaźni chłopca i psa.

Miła atmosfera i zabawa towarzysząca temu spotkaniu dostarczyła dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Krasnalki były zachwycone pobytem w bibliotece i zorganizowanymi dla nich zajęciami i zapewniły panią bibliotekarkę, że szybko  ponownie tam wrócą.

Jadwiga Matuszek