Andrzejkowe wróżby- zabawy andrzejkowe z udziałem dzieci 5,6- letnich

W przedszkolu zabawa
Andrzejek to czas
Niech magia i wróżba 
Królują wśród nas.
Już zaczynamy , już nie czekamy
Zabawa dalej, start…

Andrzejki to dzień wróżb. Wtedy to dziewczynki oraz chłopcy, chcą dowiedzieć się o swoim przyszłym losie. Obecnie „Andrzejki” są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Są one doskonałą okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.


30 listopada, w porze poobiedniej, odbyła się wspólna, integracyjna zabawa andrzejkowa dzieci 5,6-letnich /wychowawcy: Jadwiga Matuszek, Gabriela Krygier- Kuchcińska/. Przedszkolaki poznały różne ciekawostki o dawnych zwyczajach i wróżbach andrzejkowych. Dzieci uczestniczyły także w konkursach i wróżbach:

  • Losowanie kolorów

  • Co mnie czeka w przyszłości?

  • Studnia życzeń.

  • Kto pierwszy pozna swoją sympatię?

oraz wesoło bawiły się przy muzyce. Wspólne spotkanie dostarczyło małym uczestnikom wielu przeżyć i emocji. Pozwoliło mile i aktywnie spędzić czas wolny w grupie rówieśników. Przedszkolaki bawiły się znakomicie- świadczyły o tym ich wesołe, uśmiechnięte i radosne miny.

Jadwiga Matuszek