„Jesienne spotkanie Krasnalków z wierszem, muzyką i tańcem”.

Krasnalki lubią jesień i to co ze sobą niesie. Kolorowe liście spadające jak najpiękniejsze motyle unoszone wiatrem.

Podczas występów dzieci zaprezentowały: taniec „Jesiennych drzew i leśnych zwierząt”, inscenizację wiersza „Dom pod grzybkiem”.

Następnie dzieci przedstawiły: inscenizację piosenki: „Jesień jesieniucha” oraz wiersza „Listopad”, zabawę śpiewno – ruchową do piosenki „Sałatka jarzynowa”. Później dzieci wykonały taniec “Jesiennego słońca” do muzyki F. Goya „ Unchained Melody” z wykorzystaniem kolorowych wstążek.

Kolejnym punktem prezentacji była zabawa integrująca dzieci z rodzicami, opowieść muzyczno – ruchowa „Na leśnej polanie”. Zadaniem rodziców i dzieci było przeobrażenie się w drzewa, leśny strumyk i zwierzątka mieszkające w lesie. Ojcowie – to drzewa. Mamy tworzyły strumyk płynący między drzewami, dzieci to – zwierzątka leśne. Każdy tańczy tak, jak podpowiadała mu muzyka. Na zakończenie spotkania mama Oli B. i Franka przeczytały wiersz o jesieni.

Na popołudniowe spotkanie w klimatach jesiennych przybyli licznie zgromadzeni goście: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo. To było bardzo miłe popołudnie!

Róża Bojda

Więcej zdjęć już wkrótce w Galerii