Bal Jesieni

“Jesienią, jesienią sady się rumienią,

czerwone jabłuszka – pomiędzy zielenią”.
                                                          Maria Konopnicka

W naszym przedszkolu 31.10.12 odbył się Bal Jesieni. Dzieci z grupy 4-5 latków przebrały się za muchomorki a dzieci z grup 5-6 latków za jesienne liście. Specjalnym gościem na balu była Pani Jesień, która wspólnie z dziećmi bawiła się przy dźwiękach muzyki jesiennej. Odbyły się liczne konkursy takie jak nawlekanie kasztanów na żyłki, naklejanie kropek na muchomory. Dzieci bez problemu potrafiły odgadywać zagadki związane z jesienią. Każda z grup przedstawiała jesienną piosenkę. Po aktywnej zabawie dzieci zajadały się pysznymi pieczonymi jabłuszkami. Niecodzienna atmosfera spotkania sprawiła, że ten dzień na długo zostanie w pamięci każdego przedszkolaka.

Klaudia Sieniawska