Poznajemy naszą miejscowość

Omawiając tematykę „Moja  miejscowość” i aby dzieci lepiej poznały swoje miasto oraz jego historię  dzieci z  grupy 4-5 latków  wraz z panią Alą wybrały się 26 kwietnia 2012 r do Miejskiego Muzeum.
Po muzeum oprowadzała nas przewodnik – pani Kinga , która w bardzo ciekawy a jednocześnie przystępny dla przedszkolaków sposób opowiadała o eksponatach zgromadzonych w poszczególnych salach muzealnych. Podczas wizyty w muzeum dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały wystawy i obiekty muzealne, zapoznały się z historią naszego miasta . Szczególnie dzieciom podobały się podświetlane makiety  naszego miasta  z różnych okresów  a szczególnie  Baszta, budynek Muzeum  czy  Synagoga. Korzystając z ładnej pogody- zwiedzaliśmy  także park miejski oraz  podziwialiśmy  nasz wodzisławski  rynek.
Dzieci  do  przedszkola wróciły zmęczone  ale pełne wrażeń i nowych wiadomości.