Wizyta w bibliotece

  We wtorkowe popołudnie 20  marca przedszkolaki z  grupy 4,5-latków odwiedziły wraz ze swoją panią Bibliotekę Publiczną – filia nr 13  mieszczącą się pobliskiej  Szkole Podstawowej nr 10.
Dla większości  dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece. Na początku spotkania pani  bibliotekarka – pani Iza opowiedziała dzieciom o bibliotece, pracy w niej oraz zasadach korzystania z księgozbioru.
Następnie przeczytała dzieciom swój ulubiony  wiersz  J. Brzechwy „Hipopotam”.
Potem przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki. Dzieci poznały  sposób  wypożyczania książek. Zobaczyły część biblioteki, w której dzieci mogą wypożyczać książki, część  dla  dorosłych oraz  kącik czytelniczy. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że chcą być czytelnikami biblioteki, więc została założona karta dla naszego Przedszkola, na którą będziemy wypożyczać książki – dwie już wypożyczyliśmy i będziemy  je czytać popołudniu w  przedszkolu.
Ostatnim  punktem  naszej wizyty było zwiedzanie „Galerii przedszkolaka”, gdzie podziwialiśmy  prace wykonane  na konkurs zorganizowany właśnie przez  bibliotekę pt. „Zwierzaki -cudaki”.
Na koniec  pani Iza  poczęstowała  wszystkich cukierkami a dzieci już zadeklarowały  swoje kolejne odwiedziny w bibliotece.

Aleksandra Szymanowska