To nie krasnoludki palą śmieci!

Palenie śmieci w piecach domowych jest powszechne. Chociaż jest nielegalne i niezwykle szkodliwe dla zdrowia, to trudno złapać ludzi, którzy to robią. Każdy odpowiada: to nie ja. A wokół nie ma czym oddychać. Wszędzie unosi się śmierdzący dym. Wszystko wskazuje na to, iż winne są krasnoludki! Ale czy na pewno?

W ramach wieloletniej współpracy naszego przedszkola z Fundacją Ekologiczną ARKA z Bielska- Białej dzieci z grupy 4,5-latków wzięły udział w kampanii „To nie krasnoludki palą śmieci”, której celem było poznanie zagadnień ekologicznych, w szczególności związanych z problematyką gospodarowania odpadami oraz ich spalaniem w piecach domowych. Jednym z elementów tej kampanii był konkurs plastyczny. Nasze przedszkolaki chętnie wzięły w nim udział.

30.11.2011r. konkurs „To nie krasnoludki palą śmieci” został rozstrzygnięty, a jego wyniki ogłoszone na stronie internetowej Fundacji. Z przyjemnością poznaliśmy jego wyniki i informujemy, iż wyróżnienie otrzymała praca ZUZI KWIECIEŃ.

Gratulujemy autorce nagrodzonej pracy za wspaniały pomysł, a wszystkim dzieciom dziękujemy za uczestnictwo w konkursie!

Jadwiga Matuszek