Marzycielska Poczta, napisz list dla chorego dziecka.

Robiąc coś dla innych, w szczególności dla chorych dzieci nie tylko dajemy im ogromną radość, ale pomagamy uwierzyć, że świat nie jest taki zły i że są ludzie którzy, chcą pomóc bezinteresownie. Tym bardziej, że nie jest to nic trudnego, wystarczy tylko chcieć i włożyć odrobinę serca w to co się robi. Grupa 5-6 latków przyłączyła się do akcji Marzycielska Poczta, która polega na wysyłaniu listów i kartek do ciężko chorych dzieci.

Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię oraz adres na który możemy daną kartę, czy list wysłać. Dzieci w wielkim skupieniu i zaangażowaniu wysłuchały na czym ta akcja polega, jaki ma cel, i nie zastanawiając się ani chwili zabrały kartki, kredki, pastele…i zaczęły rysować piękne prace dla swoich kolegów. Dzieci z naszej grupy uczą się tym samym pomagać innym, z ogromną wrażliwością i szacunkiem. A jak pisał J.Konrad Stettbacher ,,Dziecko, któremu okazywano szacunek i zrozumienie, czuje, że świat i społeczeństwo są jego domem.”

Magda Łuksza