„ Małe origami”

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe”
Albert Einstein

Origami jest tradycyjną japońską sztuką składania papieru, polegającą na zaginaniu kartki papieru na różne sposoby. Zaginając papier w odpowiedni sposób oraz uruchamiając wyobraźnie dzieci stwarzają dosłownie wszystko. Podczas składania uczą się zachować spokój, cierpliwość i dokładność. W origami używa się przede wszystkim takich płaszczyzn jak koło, kwadrat, prostokąt oraz trójkąt.

Zajęcia origami przeznaczone są dla wszystkich chętnych dzieci z grupy 5-6 latków. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 35 minut. Zajęcia te mają na celu rozwijanie sprawności manualnej, a dzięki ich zaangażowaniu wzrasta u dzieci ich poczucie wartości oraz wiary we własne siły i możliwości. Poprzez swoją pracę i widoczny efekt dziecko czuje, że osiągnęło sukces, co wpływa na jego proces wychowania i nauczania.

Zajęcia prowadzi Magda Łuksza.

Popatrzcie co dzieci potrafią wyczarować z papieru: