Gimnastyka w przedszkolu.

Ćwiczenia gimnastyczne organizowane w przedszkolu mają być ciekawe, atrakcyjne dla dzieci a przede wszystkim powinny zachęcać je do aktywności ruchowej. 5,6 latki systematycznie ćwiczą swoje ciało: motorykę małą i dużą; uczą się wyrozumiałości i cierpliwości.Pomagają sobie wzajemnie podczas wykonywania ćwiczeń, motywują do działania.Cieszą czynione przez nie postępy. Grupa jest żywa i spragniona ruchu dlatego też często ćwiczenia i zabawy ruchowe są organizowane tak, by można było również przy okazji łączyć ruch z utrwaleniem zdobytych wiadomości, np. na temat owoców i warzyw. Opowieść  ” Dzielni marynarze” dała początek wyśmienitej zabawie, gdzie dzieci wcieliły się w postaci marynarzy, którzy ratują wyrzucone za burtę podczas sztormu owoce i warzywa. Wyławiają je i nazywają…nie było to zadanie łatwe, ale trud i wysiłek się opłacał.
wychowawczyni: K. Kocerba