Co możemy zrobić z owoców i warzyw?

W miesiącu październiku omawiając tematykę  „Jesień w sadzie i w ogrodzie”  dzieci z grupy 4,5 latków  poznały  owoce  i warzywa jesieni.  W tym czasie  miały możliwość poznania  naturalnych smaków  owoców i warzyw oraz  sposoby ich  wykorzystania i przetwarzania.
Dzieci wraz z panią Jadzią wykonywały sałatkę  owocową  którą    natychmiast po wykonaniu degustowały. Natomiast z panią Alą  wykonały kompoty z gruszek, śliwek i  jabłek. Po pasteryzacji  kompoty te zostały umieszczone  w kąciku przyrody i  zostaną  otwarte dopiero podczas  zimy.
W ubiegłym tygodniu mama Zosi  K. dostarczyła  do naszej grupy  kosz jabłek. Wykorzystaliśmy je do  wykonania  soku  jabłkowego a także połączyliśmy  jabłka  z marchewką  dzięki czemu powstał   sok jabłkowo  – marchewkowy. Dzieci piły sok bez  cukru lub z niewielkim jego  dodatkiem.
Trzeba przyznać, że dzieci  na co dzień nie lubią owoców i warzyw . Podczas  zajęć  potrafiły przełamać  swą  niechęć  i  degustowały  wykonane przez  siebie przetwory.

Aleksandra Szymanowska