Wycieczka do Wytwórni Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej

Dzieci z grup: 4,5-latki, 5-latki oraz 5,6-latki pojechały na wycieczkę do  Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku Białej. Przed wyjazdem nasz autokar został sprawdzony przez Policję i dopuszczony do jazdy. Bezpiecznie wyruszyliśmy w drogę, ku przygodzie.

Dzięki pobytowi w studio, dzieci poznały kolejne etapy tworzenia filmu animowanego. Poszerzyły swoja wiedzę na temat takich pojęć jak: scenariusz filmowy, animacja, efekty specjalne, efekty dźwiękowe, dowiedzieliśmy się też na czym polega skład komputerowy. Podczas pobytu w studiu dzieci obcowały z prawdziwymi rekwizytami, dekoracjami, projektami postaci.

W kinie „Studio” odbył się pokaz filmów produkowanych w wytwórni. W czasie 40 minut zobaczyliśmy: „Bolka i Lolka”, „Reksia”, „Lwa Leona”, „Przygody myszki”.

Kończąc pobyt w wytwórni odwiedziliśmy Bolka i Lola i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Zakupiliśmy też w Wytwórni Filmów płyty z bajkowymi przyjaciółmi.

Następnie pojechaliśmy na łono natury, gdzie odbył się piknik. Dzieci zjadły posiłek, zrelaksowały się i obserwowały przyrodę.

To była bardzo udana wycieczka. Zapraszamy do galerii – tam znajdziecie więcej zdjęć.