Przedszkola Olimpiada Sportowa

10 czerwca dzieci z grupy 5.6-latków i 6-latków wzięły udział w Międzygrupowej Olimpiadzie Sportowej. Olimpiada rozpoczęła się od uroczystego złożenia przysięgi. Przedszkolaki powtarzając jej słowa:

My, małe przedszkolaki  przysięgamy,
że będziemy zgodnie rywalizowały.

My, sport i zabawę bardzo lubimy,

więc, jak sportowcy uczciwie walczymy!”

obiecały zgodnie uczestniczyć w rywalizacji sportowej. Dzieci zostały podzielone na dwie, mieszane wiekowo drużyny wg wyboru kapitanów. Podczas zawodów panowała niezwykle radosna atmosfera. Przedszkolaki uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych, jednak głównym celem zawodów było połączenie rywalizacji z dobrą zabawą. Olimpiada zakończyła się remisem. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i słodycze.
Olimpiada sportowa to ważne doświadczenie sportowe przedszkolaków, które zapewne zachęci ich do zdrowej aktywności sportowej przez całe życie. A może spośród tych małych zawodników wyrośnie przyszła gwiazda sportu?