Niebieski Dzień w Przedszkolu – kolejne zadanie realizowane z Programu “Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

W tym dniu królował w grupie dzieci 6-letnich kolor niebieski w różnych odcieniach. Głównym tematem zabaw i zajęć była woda: jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin, ochrona zasobów wodnych, poszerzenie wiedzy na temat sposobów oszczędzania wody i wykorzystania wody. Przedszkolaki dokonywały pomiaru ilości kapiącej z kranu wody, a także uczyły się skutecznie dokręcać krany. W oparciu o plansze tematyczne dzieci poznawały przyczyny zanieczyszczenia wody, a w zabawie z elementem dramy “Zwierzęce smutki” przedstawiały wpływ brudnej i skażonej wody na środowisko przyrodnicze. Dzieci wykazały się także dużą pomysłowością w wymyślaniu  domowych oszczędności  wody. Wszystkie 6-latki zdobyły tytuł STRAŻNIKÓW WODY, którego symbolem były  niebieskie kropelki wody, wykonane przez samych odznaczonych z masy solnej. To był dzień pełen wrażeń, a jego słodkim zakończeniem była degustacja,  oczywiście niebieskiej galaretki.

Więcej zdjęć w Galerii.